Piškoti za stojček

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. jan 2006 19:05

Stankaa je najbrž pozabila napisati še 1kg moke, potem bi bilo razmerje kar pravo. Pa saj se bo oglasila. rimljanka

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

4. jan 2006 19:35

Očitno nam vsem ti keksi zelo nagajajo. Mogoče imajo kakšno tajno društvo? riba-ribica

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

4. jan 2006 19:59

Ali se te kekse lahko dela še na kakšen drug način kot na mesoreznico?Jaz je namreč nimam. Hvala Teka

Stankaa  

član od: 25.9.2005

sporočila: 73

4. jan 2006 21:02

Ah,Stankaa je imela tako tremo, da je pozabila napisat še 1kg gladke moke.Kar se pa tiče margarine in masla je pa količina prava.Kekse sem delala zmeraj na mesoreznici,res pa je da mora testo saj eno uro počivat v hladilniku,da se potem lepo delajo.Se opravičujem moji napaki in op tej priložnosti vsem na kulinariki želim srečno zdravo in uspešno leto 2006. LP Stankaa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. jan 2006 23:44

Teka, dve možnosti: kupi mesoreznico, kake 4 do 5 tisoč sit je, pa večna bo, moraš pa dokupit še modelček za piškote, mislim, da se to še dobi. Druga možnost je, da dodaš malo pecilnega praška in delaš rogljičke. Gre hitro in je malo umazane posode; ali pa kroglice, premera kak cm in pol, potem pa z vilicami, ki jih prej potisneš v moko (ali kristalni sladkor), pritisneš kroglico, ki se splošči v ploščico, pa še vzorček ostane. No, je še tretja možnost: ampak tudi s pecilnim, razvaljaj in delaj z modelčki. V vsakem primeru bi jaz za kg moke uporabila en pecilni. Tako piškoti niso tako trdi. Morda pa bi veljalo preizkusiti tudi varianto brez pecilnega. Vse tole so le moje ideje, ki temeljijo na izkušnjah z drugimi vrstami teste, tega, o katerem je tu govor, še nisem uporabila. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti